Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

KONTAKTY

Ing. Milan Novotný-STEN
Radkovice 64
33401 Přeštice
tel: +420 377986173
fax: +420 377986043
info(a)sten-uchytky.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 219,0 Kč (8,8 EUR)
naše cena 319,0 Kč (12,8 EUR)
naše cena 299,0 Kč (12,0 EUR)

RADY, TYPY, NÁVODY » POVRCHOVÁ ÚPRAVA
POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Typ použité povrchové úpravy vychází z použití na historických , špaletových oknech, původního kování či vkusu majitele. Námi vyráběné repliky kování dodáváme v povrchové úpravě lesklá mosaz, bilá mosaz, stará mosaz, antique černá.

Každá z uvedených povrchových úprav má z hlediska technologického postupu, použití svá specifika. Přesto obecně platí, že mosaz jako dvousložkový kov v průběhu času mění svou barvu, na světle není stálý, přechází ze žluté až na temně hnědou barvu /u výrobků v provedení lesklá mosaz/ a s takovým povrchem se u starých oken nejčastěji setkáváte. Časová patina je velice zajímává a z hlediska další změny odstínu stálá a v minulosti i v  současné obě velice žadáná. Vyvinuli jsme recepturu, kdy chemickým působením na původní kov dosáhneme dokonalé historické patiny-stará mosaz, taktež jsme vyvinuli postup na získání odolného povrchu v provedení antique černá.

Konečný povrch je opatřen tvrdolakem s UV filtrem, který zvyšuje zejména odolnost vůči  vnějším vlivům a působení slunečního záření. Jedná se přesto o lak, udržba a ošetření má svá specifika-naleznete v kategorii údržba kování.