Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

KONTAKTY

Ing. Milan Novotný-STEN
Radkovice 64
33401 Přeštice
tel: +420 377986173
fax: +420 377986043
info(a)sten-uchytky.cz

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 219,0 Kč (8,8 EUR)
naše cena 219,0 Kč (8,8 EUR)
naše cena 229,0 Kč (9,2 EUR)

O NÁS » NAPSALI O NÁS
NAPSALI O NÁS

 

Dne 04.11.2018 jsme byli v České televizi, video si můžete přehrát kliknutím na obrázek loga Byznys 24

dne 2.10.2018

Nejlepší firma Plzeňského kraje dělá kluzná ložiska. Živnostníkem roku se stal výrobce rustikálního kování

Dominantní postavení Plzně v podnikatelském prostředí západních Čech zpochybní asi málokdo. Nejzápadnější slovanské vekloměsto se může pochlubit celosvětovými skvosty, mezi nimiž stojí na předních místech bezpochyby plzeňské pivo,ale také věhlasná tradice plzeňského strojírenství, jemuž se ve městě i dnes věnuje několik desítek společností.Ale ani další oblasti Plzeňského  kraje si nezaslouží o nic méně pozornosti.Je tu celá řada schopných živnostníků a cílevědomých majitelů malých a středních firem, kteří se věnují třeba propagaci regionálních potravin nebo subdodavatelské výrobě, nejednou navázané na přesné a také přísné podmínky podnikání na bavorské straně hranice. Ukázalo se to i na letošním vyhlašování krajského kola podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku 2018 a Česká spořitelna Živnostník roku 2018.

Mezi živnostníky titul Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Plzeňského kraje zcela zaslouženě získal Milan Novotný z Klatov, který zaujal originálními postupy při výrobě okenního a nábytkového kování.„Začínal v pronajaté garáži,dokázal rozšířit své podnikání na německý i rakouský trh. Dokázal také zareagovat na čínskou konkurenci novými technologickými postupy,které fungují dodnes,“zhodnotila porotkyně Veronika Pejřimovská z České spořitelny.

Máme výrobky v rekonstruovaném Národním muzeu

V Radkovicích u Přeštic se vyrábí kování, bez něhož by okna nebo nábytek příliš užitku neposkytly. A protože se jedná o patinované historické kování, vyváží se do celé oblasti někdejšího Rakousko-Uherska, kde má svoji tradici, a také do Bavorska a Saska.„Náš finální produkt je kování na špaletová a kastlová okna, čili jedná se o venkovní kování, jako jsou okenní kličky, olivy, půlolivy, rozvory a dekorativní doplňky k těmto historickým oknům.Také vyrábíme rustikální kování na nábytek,“ popisuje Milan Novotný. Má vlastní licí stroj. Roztaví taveninu, nalije ji do licího stroje, z toho vypadnou odlitky s dělící rovinou, následuje ruční broušení a leštění v omílacích strojích. Následně se povrch upravuje chemicky, galvanicky nebo lakováním.„Vyrábíme i na zakázky, spolupracujeme například s Památkovým ústavem v Praze. Tvary kopírují požadavek trhu, kde se vychází z designu 20. až konce 40.let,“přibližuje vítězný živnostník. Podílí se na rekonstrukcích starých objektů jak v Praze, Brně nebo Českých Budějovicích, prakticky po celé republice.„ Pokud se jedná o speciální technologii, kterou máme, tak je to  chemická úprava povrchu, kde dosahujeme patinovaných povrchů, které dokonale souhlasí s povrchem původního historického kování,“ doplňuje Novotný. Kování, které vyrábí, postihuje oblast bývalého Rakousko-Uherska, kde existuje historická tradice,a regionálně Bavorsko a Sasko,ale čím blíže k francouzským hranicím, tam už se kování nepoužívalo.

Největším odběratelem je jeden zpředních výrobců oken v České republice firma Vekra, odebírá i firma Jánošík a další. Spolupracuje i s obchodními firmami v Německu.„Pokud se týká sortimentu, děláme i nazakázku. To znamená, pokud je ten objem zajímavý, tak vyrábímei vyloženě repliky nebo děláme dokonce i repase. Minimální šarže musí být třista kusů. Děláme třeba celé bytové domy nebo máme výrobky i v rekonstruovaném Národním muzeu, takže na oknech je to také vidět,“vysvětluje Milan Novotný. Nedodává ale zpravidla investorům , ale přímo výrobcům oken, takže přesně vždy neví, pokud mu to sami neřeknou,kam výrobky jdou. Jsou ale v zásadě pocelé republice

 

dne 26.9.2018

Vítězná firma je z Příšova, nejlepší živnostník z Klatov

V Plzni se uskutečnil třináctý ročník podnikatelských soutěží. Krajští vítězové postoupili do celorepublikového finále.

Nejúspěšnější firmou regionu je společnost GTW Bearings,výrobce kluzných kompozicových ložisek. Na podnikatelské soutěži,která se uskutečnila v úterý večer v Plzni, jí odborná porota přiřkla titul Vodafone Firma roku 2018 Plzeňského kraje. S originálními postupy při výrobě okenního a nábytkového kování pak odborníky nejvíce oslovil Milan Novotný, a stal se tak nejlepším živnostníkem v kraji. „Jsem velmi poctěn, že jsem vyhrál. Letos byla konkurence obzvlášť náročná a pro porotu nemohlo být jednoduché vybírat,“ uvedl Milan Novotný, který se může pyšnit titulem Česká spořitelna Živnostník roku 2018 Plzeňského kraje. Po vyhlášení soutěže byl plný emocí také spoluzakladatel společnosti GTW Bearings, který vzpomínal na začátky své kariéry. „ Společnost jsem založil spřáteli v podstatě z ničeho. Vzpomínám si, jak jsme začínali podnikat v polorozpadlé stodole v malé vesničce na jižním Plzeňsku a o několik let později už vyhráváme ceny,“ konstatoval s úsměvem spoluzakladatel GTW Bearings a výherce Vodafone Firmy roku 2018 Jiří Šujanec. Vítězové krajského kola postoupili do celostátního finále,které se uskuteční 12.prosince na pražském Žofíně.